Osmanağa Mah. Şemsitap Sok. No: 5/13 Kadıköy-İstanbul

Erasmus+ KA210 “No Neet” İsimli Projemizin İlk Faaliyeti Gerçekleşti

IMG_0687-min

Avrupa Birliği Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen Erasmus + KA210 “No Neet” isimli projemizin ilk faaliyeti Bulgaristan, İtalya ve ev sahibi ülke olarak Türkiye’den gelen toplam 21 katılımcı ile 7-16 Ağustos’da İstanbul’da gerçekleştirilmiştir. Projemiz 3 farklı faaliyetten oluşmaktadır. Projemizin ilk faaliyetinde ne eğitimde ne de iş yaşamında bulunan gençler üzerine eğitim kitlerinin oluşturulması sağlanmıştır.

Katılımcılar yapılan aktiviteler ile sorumluluk alma, problem çözme, iletişim ve takım çalışması becerilerini geliştirme, öğrenme hedeflerini belirleme, yansıtma ve takip etme yeteneklerini artırmışlardır . Ayrıca katılımcılar Neet’ler ile nasıl çalışmaları gerektiği ve hangi konularda desteklenmeleri gerektikleri noktasında bilgi sahibi olmuşlardır. Yaygın öğrenme kavramı olan YouthPass hakkındaki “öğrenmeyi öğrenme yeterliliklerini” artırma fırsatı elde etmişlerdir.

Projemizin 2. Faaliyeti ise hazırlanan eğitim kitleri ile birlikte online eğitimlerin oluşturulmasını kapsamaktadır. 3. ve son faaliyetinde yuvarlak masa çalışmaları ile Neet’ler gençlik çalışmaları yürüten kurum ve kuruluş temsilcileri, gençlik çalışanları ve gençlik liderleri ile buluşturulması hedeflenmektedir.
Katılımcılarımız proje boyunca farklı kültürleri tanıma fırsatı elde ederek kültürel kaynaşma ve hoşgörü becerilerini geliştirmişlerdir. Projenin sonunda katılımcılar kazanımlarını belgeleyen YouthPass sertifikasına, güçlü arkadaşlık bağlarına ve yeni bilgilere sahip olmuştur.