Osmanağa Mah. Şemsitap Sok. No: 5/13 Kadıköy-İstanbul

#ErasmusDays

9-14 Ekim

Bir etkinlik düzenlemek, Erasmus+ deneyimlerini paylaşmak veya projelerini duyurmak için yararlanıcılara eşsiz bir fırsat sunan Erasmus Günleri (#ErasmusDays), Erasmus+ Programı’nın tanınırlığını ve bu programa yönelik projelerin görünürlüğünü artırmak, ilgili projelerin çıktılarının yaygınlaştırılmasını sağlamak ve potansiyel yararlanıcıları Erasmus+’tan yararlanmaya teşvik etmek amacıyla 2018 yılından bu yana ülkemizin de katılımıyla Ekim ayı içerisinde çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır.

 

#ErasmusDays Etkinliklerine Neden Katılmalısınız?

 

Erasmus Günleri etkinlikleri ile Erasmus+ Programının, Erasmus+ projelerinin ve yararlanıcı hikâyelerinin daha görünür hale gelmesi, her kesimden Erasmus+ yararlanıcısının projelerinin sonuçlarını ve hikâyelerini yerelde paylaşması beklenmektedir. Bu doğrultuda, #ErasmusDays etkinlikleri ile Erasmus+ Programının potansiyel yararlanıcısı olan kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları, öğrenciler, gençler gibi tüm hedef gruplarla birlikte deneyim paylaşımlarının yapılması hedeflenmektedir. Kampanya kapsamında proje sahibi her kurum kendi etkinliğini planlayarak, daha önce uygulanmış veya mevcut projelerin yaygınlaştırılmasına yönelik faaliyetler düzenlemektedir.

 Siz de #ErasmusDays etkinlikleri ile projenizden daha fazla kişiyi haberdar edebilir, projenizin etki alanını Avrupa çapına hatta Avrupa ötesine taşıyabilirsiniz.

#ErasmusDays etkinlikleri kapsamında neler yapabiliriz?

Fiziksel Etkinlikler, Çevrimiçi Dijital Etkinlikler (Sosyal Medya (#ErasmusDays), Çevrim içi konferanslar/web seminerleri, Podcastle, Çevrim içi Sergiler, Çevrim içi Anketler/Araştırmalar, Hackathons/Kod Yazma Etkinlikleri, Yarışmalar, Bloglar).

#ErasmusDays etkinlikleri tamamlandıktan sonra etkinlik boyunca yapılan tüm faaliyetlerin yer aldığı bir rapor Türkiye Ulusal Ajansı tarafından her yıl hazırlanıp; kurumun resmi web sayfasından #ErasmusDays Etki Raporu ismi ile yayınlanmaktadır. #ErasmusDays etkinlikleri kapsamında yürütülen tüm etkinlikleri inceleyerek ilham alabilirsiniz.

 

ErasmusDays Etkinliğinizi Nasıl Görünür Yapmalısınız?

 

#ErasmusDays etkinliğinizi planladıktan sonra etkinliğin resmi internet sitesi olan https://www.erasmusdays.eu/ adresinden 

Etkinlik haritasına kayıt yapmanız gerekmektedir. Bu kayıt, kurum ve kuruluşunuzun Avrupa çapında bir profil sahibi olması ve etkinliğin Avrupa çapında görünür olması için şarttır.

Ayrıca #ErasmusDays ile ilgili detay, ilgili logolar ve güncel bilgiye Türkiye Ulusal Ajansı resmi internet sitesinden https://www.ua.gov.tr/ takip edebilirsiniz.

Aktif Şehirler #Erasmusdays2023 etkinlikler kapsamında neler yaptı?

Aktif Şehirler #Erasmusdays2023

İmece Network, İPA ve İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü işbirliğiyle Şişli İBB Habitat Yaşam Merkezi’nde 14 Ekim 2023 tarihinde organize edilen gençlik buluşmasına katıldık.

 

Standımızı ziyaret eden gençlere Aktif Şehirler olarak devam eden birçok Erasmus+ projemiz ve diğer faaliyetlerimiz hakkında bilgilendirmeler yaptık.

 

Erasmus+ projelerinin gençlere sağladığı imkanlardan, kazanacakları deneyimlerden bahsettik.

 

Dijital Medyada ülkemizin görünürlülüğünü artıracak birçok faaliyet organize ettik. Sosyal medya hesaplarımızda bilgilendirici anketler, meydan okumalar ve yıl içerisinde yapılan #ErasmusDays projeleri etkinlik videoları paylaştık.

 

Şimdi ise gelecek yıl #ErasmusDays etkinlikleri için neler yapabiliriz? 

 

Düşünmeye çoktan başladık bile…